ZarejestrujSARP Oddział Warszawski

Patron

Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich – OW SARP

Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP jest ogólnopolską organizacją zrzeszającą architektów zainteresowanych aktywną promocją architektury, wysokimi standardami wykonywania zawodu, a także działalnością na rzecz otaczającej nas przestrzeni. SARP ma ponad 140 lat tradycji, a wśród jej członków znaleźli się najwybitniejsi twórcy nowoczesnej architektury. Do głównych celów Stowarzyszenia należy dbanie o rozwój twórczości architektonicznej i jej ochrona. Aby to realizować SARP organizuje różnorodne działania i wydarzenia, a także aktywnie uczestniczy w edukacji architektonicznej na wszystkich poziomach. SARP jest też najbardziej uznanym organizatorem konkursów architektonicznych, przeprowadzanych w oparciu o przejrzyste i uczciwe procedury.

Oddział Warszawski SARP (OW SARP) z ponad 1000 członkami jest zdecydowanie największym spośród 25 regionalnych oddziałów SARP. Ściśle współpracuje z Mazowiecką Okręgową Izbą Architektów RP i innymi organizacjami branżowymi, a także z m.st. Warszawa, Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej oraz wieloma instytucjami kultury. Siedziba OW SARP znajduje się w zabytkowym Pałacu Konstantego Zamoyskiego przy ul. Foksal 2 w Warszawie.

Od końca 2018 r. OW SARP organizuje swoje wydarzenia również w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK położonym przy śródmieściu Pasażu Wiecha – pięknym, współczesnym budynku, zlokalizowanym w sercu Miasta. WPA ZODIAK jest wspólnym przedsięwzięciem OW SARP i m.st. Warszawy.

OW SARP jest organizatorem i współorganizatorem wielu wydarzeń, na które zapraszamy architektów, planistów, artystów, a także szeroką grupę warszawiaków – osób zainteresowanych architekturą i rozwojem naszego miasta. Wiele z tych wydarzeń ma charakter cykliczny.

Pozostali partnerzy

Organizatorzy:


Patroni:


Partnerzy: